PD Bratislava - Vinohrady

Poľnohospodárske Družstvo

Bratislava - Vinohrady

Skvelé vína z Malých Karpát Bratislavy

PREDAJŇA

Račianska ul. 151

Otváracie hodiny:

Po:

Ut:

St:

Št:

Pi:

So:

Ne:

8:00 - 18:00

8:00 - 18:00

8:00 - 18:00

8:00 - 18:00

8:00 - 18:00

8:00 - 13:00

Zatvorené

0903 436 791

info@pdvinohrady.sk

Facebook PD Vinohrady

Pridajte sa k nám a budete ako prví informovaní o našich novinkách a akciách

Cenník vína
Instagram PD Vinohrady

               Malokarpatská vinohradnícka oblasť ako celok sa vyznačuje nezvyklým koncentrátom pôd odlišujúcich sa svojím geologickým zložením. Tiahne sa od sútoku Moravy a Dunaja až po Čachtice, od pahorkatín Hlohovca až po záhorskú Skalicu.

                Vinohradnícke hony Bratislavského rajónu ležia na južných a juhovýchodných svahoch Malých Karpát. Pôda je hlinito-piesočnatá, stredne kamenistá s náplavovými kužeľmi malokarpatských potokov. Neopakovateľná svojou minerálnou skladbou vrátane mangánu, bóru a železa a výbornými výhrevnými vlastnosťami. 

                Charakteristické sú výrazné rozdiely medzi teplotou cez deň a v noci, ktoré v čase vegetácie dosahujú aj 15 st. C.

                Naše vinohradnícke hony sa rozkladajú na južných a juhovýchodných svahoch Malých Karpát Bratislavských mestských častí Nové Mesto a Rača. Jedinečný pôdny terroir je vhodný na pestovanie tradičných odrôd Frankovka modrá a Müller Thurgau. V menšom rozsahu pestujeme biele odrody Rizling Rýnsky, Veltlínske zelené a Irsai Oliver, červené Cabernet Sauvignon a Neronet.

                Vinice zaberajú miernejšie aj strmšie svahy Malých Karpát upravené terasovaním, podľa orientácie na svetové strany majú vinice široký alebo úzky spon. Pri pestovaní viniča uprednostňujeme nechemické metódy ochrany a prevencie, prípadne používame prípravky blízke zásadám ekologického hospodárstva a zelené hnojenie.